Pole tekstowe:  Ogłoszenia parafialne

18. 08.25. 08. 2019 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

1.      Serdecznie zapraszam wszystkich rolników na tegoroczne dziękczynienie za żniwa i plony ziemi,

które odbędzie się w niedzielę – 25 sierpnia – na Mszy św. o godz. 12.15. w Wilczynie.

2.      W niedzielę – 8 września – Mszą św. o g. 10.30 zainaugurujemy przygotowanie dzieci klas I do Pierwszej Komunii Świętej.

Zapraszam dzieci wraz z Rodzicami i najbliższą rodziną. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

Natomiast rodziców i dzieci klas II zapraszam na Mszę św. i spotkanie w niedzielę 15 września o g. 10.30.,

a rodziców i dzieci klas III zapraszam na Mszę św. i spotkanie w niedzielę 22 września o g. 10.30.

3.      Rozpoczynamy również przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

Kandydatów z klasy 7 i starszych, którzy jeszcze do Sakramentu Bierzmowania nie przystąpili

zapraszam na spotkanie w sobotę – 14 września po Mszy św. o godz. 18.00.

5.      4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- we wtorek – św. Bernarda (1090 – 1153), opata cystersów Cleirvaux (Francja) i Doktora Kościoła,

wielkiego teologa i mistyka, czciciela Najświętszej Maryi Panny;

- w środę – św. Piusa X, papieża, który ożywił w Kościele życie eucharystyczne i rozpoczął reformę liturgii;

- w czwartek – wspominamy Maryję – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi.

Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, powierzył Jej swoje losy.

Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego.

Maryi Królowej polećmy tego dnia naszą Ojczyznę i nasze rodziny;

- w sobotę – św. Bartłomieja, Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam poparte modlitwą życzenia.

5.      Najbliższe spotkanie przygotowujące rodziców i rodziców chrzestnych przed sakramentem chrztu świętego

odbędzie się w najbliższą sobotę – 24 sierpnia po Mszy św.

6.      Od poniedziałku do czwartku nie będzie Mszy św. i nie będzie czynne biuro parafialne.

W razie pogrzebu       lub „do chorego” proszę udać się do parafii w Bytyniu.

7.      Bóg zapłać rodzinom z Podrzewia za posprzątanie kaplicy i ofiarę.

O posprzątanie kaplicy w sobotę o godz. 9.00 proszę rodziny z ul. Długiej:

Wieczorek, Florczak, Matysiak, Szymkowiak, Stochaj, Grobelny, Maćkowiak, Chołdrych Piotr.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, ofiarę i kwiaty.

O posprzątanie kościoła w tym tygodniu w sobotę o godz. 9.00 proszę rodziny z Podrzewia, ul. Młynkowska i Dusznicka:

Woźniak Ryszard, Kossmann, Wieczorek Roman, Wieczorek Stefan, Woźniak Maciej, Cebernik, Kaźmierczak, Drobnik, Karge.

8.      W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego.

Jest także Mały Przewodnik Katolicki oraz czasopismo List do chorych.

9.      Dziękuję za obecność, wspólną modlitwę i ofiary !

W ubiegłą niedzielę na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu zebrano kwotę 360 zł,

a w czwartek na Caritas kwotę 382,40 zł. Bóg zapłać !

Wszystkim uczestnikom dzisiejszej niedzielnej liturgii życzę Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu ! Szczęść Boże !

Wilczyna, 18 sierpnia 2019 r.                                                                       ks. Robert Zając – proboszcz