Pole tekstowe:  Ogłoszenia parafialne

29. 09.06. 10. 2019 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C

1.      We wtorek pierwszy dzień października. W naszej wspólnocie rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.

Przez wstawiennictwo Maryi, biorąc do ręki różaniec, prosimy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Zachęcam do udziału w nabożeństwie różańcowym w kościele od poniedziałku do soboty o g. 17.30.,

w kaplicy w Podrzewiu o g. 17.00 ( w środę i w piątek o g. 15.30.),

w Sękowie w strażnicy o g. 17.00 od poniedziałku do piątku.

Różaniec w przyszłą niedzielę w kościele po Mszy św. o g. 8.00.

W tym tygodniu o poprowadzenie różańca proszę: w poniedziałek – Krąg Biblijny, we wtorek – II Różę Matek z Podrzewia,

w czwartek – Matki Różańcowe z Wilczyny, w piątek – III Różę Matek z Podrzewia.

Natomiast w kaplicy o poprowadzenie różańca proszę w tym tygodniu I Różę Matek z Podrzewia.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic, można uzyskać odpust zupełny.

Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas kościół obdarzyć.

2.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

W piątek:

- w Podrzewiu – okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00., różaniec o godz. 15.30., Msza św. o godz. 16.00.;

- w Wilczynie – okazja do spowiedzi św. i adoracja od godz. 17.00., różaniec o godz. 17.30., Msza św. o godz. 18.00.

3.      Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (klasy II) wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30.,

podczas której odbędzie się uroczyste poświęcenie różańca.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

- w poniedziałek – św. Hieronima (ok. 345 – 419), doktora Kościoła, który przetłumaczył Pismo Święte na język łaciński;

- we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus (1873 – 1897), zwaną „Małą Tereską”, patronkę misji katolickich;

- w środę – św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego,

posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają; korzystajmy z ich posłannictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach;

- w piątek – św. Franciszka z Asyżu (1182 – 1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka,

którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy;

- w sobotę – św. Faustynę Kowalską, siostrę zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia,

sekretarkę i apostołkę Bożego Miłosierdzia, kanonizowaną przez Jana Pawła II w 2000 roku.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam poparte modlitwą życzenia.

4.      Matki i Ojców Różańcowych proszę o wymianę tajemnic różańcowych oraz o modlitwę w tym miesiącu

w intencji wszystkich Matek i Ojców Różańcowych naszej parafii i za ich rodziny.

5.      Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej udadzą się z Komunią Św. do chorych w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

Rodziny i opiekunów chorych prosimy o zgłoszenia w zakrystii.

6.      Rekolekcje parafialne będą w dniach od 10 do 13 października. Msza św. odpustowa w niedzielę 13 października o godz. 12.00.

Więcej szczegółów na temat rekolekcji i odpustu podam w następnych ogłoszeniach.

Przed rozpoczęciem rekolekcji, w środę – 09 października będą odwiedziny chorych, których proszę zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

8.      Bóg zapłać rodzinom z Podrzewia za posprzątanie kaplicy i ofiarę.

O posprzątanie kaplicy w sobotę o godz. 9.00 proszę rodziny z Podrzewia – Blok nr 1 od 7 do 12 ul. Osiedlowa + z Bloku nr 3:

Gumuła Ryszard, Gumuła Michał, Krawczyk, Biskup, Górka, Roszak.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, ofiarę i kwiaty.

O posprzątanie kościoła w tym tygodniu w sobotę o godz. 9.00 proszę rodziny z Podrzewia, ul. Długa:

Loba, Kortus, Sobieraj Mirosława, Sobieraj Bartosz, Chołdrych, Duszak, Nasiadek, Stanisławski, Felkel, Staśkowiak, Krawczyk.

9.      W tym tygodniu zmarli i zostali pochowani:

śp. Roman Simlat, zam. Podrzewie, śp. Franciszek Mrówka, zam. Sękowo, śp. Kazimiera Maraszek, zam. Sękowo.

Wieczny odpoczynek...

10.  W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika Katolickiego w którym przeczytamy m.in.:

O tym, jak ważną rolę pełnią rodziny zastępcze w budowaniu dzieciom bezpiecznego świata.

Jest także Mały Przewodnik Katolicki oraz czasopismo List do chorych.

11.  Dziękuję za obecność, wspólną modlitwę i ofiary!

Parafianom i gościom życzę dobrego tygodnia i wielu łask Bożych w najbliższych dniach! Szczęść Boże!

Wilczyna, 29 września 2019 r.                                                                     ks. Robert Zając – proboszcz